Beebiasjad, mis ma uuesti ostaks?

Kui ma rasedaks jäin, siis tekitasin üsna pea google docsi dokumendi, mida me siis Kristjaniga aegaejalt täiendasime. Teie õnneks on see list mul alles ja ma panen selle siia ja kommenteerin ise juurde.

  • Voodi – no eeldatavasti kuskil peab see väike inimene magama. Ostaksin uuesti. Tegelikult oli meil voodeid suisa kaks – üks, millel olid rattad all (ma ei tea, kas ma arvasin, et ma kärutan marsile temaga selles või kuhu täpsemalt aga rattafunktsiooni ei kasutanud) ja mis oli meie voodi kõrval ja millel sai teoorias meie voodi külge panna kuidagi? Ma ei tea, me ei pannud kunagi seda füüsiliselt enda voodi külge, seisis teine lihtsalt Kristjani voodi poolel. Teine voodi oli suurem, noh see klassikaline häll ja see oli tema toas. Sinna kolis ta nelja kuuselt. Ostaksin mõlemad voodid uuesti, sest see, mis algselt oli meie toas, seda sai kiigutada ja ta oli oluliselt väiksem ja võttis vähe ruumi. Tehniliselt saab muidugi kindlasti ühe voodiga ka hakkama.
  • Beebi riidekapp – ma ei tea, miks seal ees on täiendus “beebi” – tavaline suurte inimeste riidekapp on ta toas, ikea oma. Ostaksin uuesti, sest kuhu ma ta riided ikka muidu panen? Musta prügikotti toa nurgas hoida oleks tsipa veider.
  • Soojakott – see on see kott, kuhu sa paned lapse, kes sünnib jahedamal ajal ja ei soovi mujal magada kui vankris. Võtad toariietes beebi, paned mütsi, sallid, kindad ja kotti ja läheb. Meil oli neid lõpuks 3 – erineva soojuse.. astmega? Ostaksin kõik uuesti.
  • Valge müra masin – JAH JAH JAH JAH! Meil on helinaut, mis huugab praegugi as i write this.
  • Tati jaoks pudipõlled – kõik ütlesid, et ta hakkab megalt ilastama kohe? Okei, me toome muidu koju beebi mitte bernhardiini? No nüüd oleme kasutanud paar korda, kui on hambad tulnud aga see, et tal niisama ila oleks jooksnud muidu.. ei. Ma ostaks max 1-2 tükki neid.
  • Ninaaspiraator – tore masin, millega saab lapse ninast tatti välja imeda. Neid on ka manuaalseid, et saad ise füüsiliselt imeda, meil on elektriline. See on täpselt selline asi, millega esmakordsed emad panevad ämbrisse ja arvavad, et nad ostavad selle siis, kui selleks vajadus tekib. Ma võin teid säästa sellest, et te pisarsilmi kell 3 öösel oleksite valmis kasvõi lasnamäe pompsu käest seda ostma. Ostke see kohe. Ma garanteerin teile – teil on seda vaja üks hetk. Meil on nosiboo oma.
  • Bouncer – siinkohal mõtlen babybjörni kiikuvat tooli. No kui ma saaks osta ühe asja, siis prolly selle. Nad on alguses täiesti lambised bambud ja kuhu mujale sa selle lapse paned?
  • Vankri kiigutaja – nii ja naa. Selle ma ostaks siis, kui tekib vajadus. Kohe alguses ma sellega last magama ei hakkaks panema, sest üks hetk harjub ta ehk ainult rappuvas vankris magama ja siis on hiljem keerulisem? Ei sellessuhtes uskuge mind, et kui keegi nats perse keeras, siis see olin mina, sest ma olin oma lapse isiklik vankrikiigutaja ja 8-9 kuud vantsisin iga ilmaga väljas. Lõpuks ostsin kiigutaja aga tüng mu kulul, sest ega ta väga ei tahtnud sellega magada ja lõpuks harjutasin ta oma voodisse päevaunesid tegema ja elul oli jälle värve.
  • Tegelusmatt – jah. Ta teeb guuguugaaga ja vaatab selili olles neid asju, mis seal peakohal tal ripuvad.
  • Lutid – väga kahetised tunded. Jah, ma ostaks teisele lapsele ka IGAKSJUHUKS valmis, et kui näiteks sünnitusmajas peaks väga räme olema aga ma olen suht kindlalt mõelnud, et neljandaks elukuuks juurutaks välja (teadjad autorid on öelnud, et see on parim aeg). Franz võttis lutti mingi nädal aega ja siis oli, et mis kuradi asja te mulle suhu topite ja ma ei soovi seda. Ma ei ole konkreetselt Franzu puhul ka vist vajadust tundnud luti järele? Ja nüüd on jube hea, sest see on üks asi vähem, mille pärast muretseda, kui me käime.. põhimõtteliselt ükskõik kus?Jäävad ära sellised probleemid nagu: oi.. lutt kukkus lennujaamas maha, kas meil on teine kaasas? Oi mu laps röögib keset poodi ja ainuke asi, mis teda rahustab on lutt? VÕI NAGU MA EI TEA, ma ei oska näiteid tuua, ma ei tea, mis olukordades lastele lutti antakse. Ühesõnaga igaks juhuks ostaks aga juurutaks selle välja neljanda elukuu paiku.
  • Lutipudel – JAH. Philips avent. Ma ei kujutaks ette, et ma oleksin koju aheldatud kuudeks ja kuudeks ja kuudeks, sest mu laps pole nõus pudelist sööma, vaid lepib ainult rinnaga. Ma hakkaks kohe alguses (nagu ka Franzuga) nt ühte toidukorda andma pudelist ja niimoodi nii kaua kui ma ükskord ta anyway rinnast võõrutan.
  • Nunnu konna käterätik – teate küll? Need kapuutsiga saunalinad lastele? “aaaa see on nii ebapraktiline, ta kasvab sellest nii ruttu välja” – kui palju levib seda lauset seoses nende kätekatega. Nii pohhui. Ta kasvab vastsündinu riietest veel kiiremini välja, mis teeme siis? Hoiame paljalt teda kooliminekuni v? Või kuni ta 18 saab? Millal see lõpeb?
  • Aurumasin – sama värk nagu ninaaspiraatoriga. Sa arvad, et sa sebid selle siis, kui seda vaja on. VALE! Või noh sebidki aga sitt on, sest sa pead alles siis reasearchi hakkama tegema, millist osta. Mõttetu stress. Pluss seda on endal ka hea kasutada, kui haige oled.
  • Pimendavad kardinad – jah!
  • Beebi voodisse linasid – noh tundub suht loogiline, et oleks vaja? Puulehti aseme alla talle ei pane, ega ta metssiga pole.
  • Elektriline küüneviil – jah! Tavalised küünetangid ajavad ka kindlasti asja ära aga alguses on nende küüned sama õhukesed nagu a4 paber – öäk.
  • Vanniiste – jah, oleks vist palju loota, et ta 4 päevaselt ise vannis istub.
  • Vann – dužži alla vast ei viska vastsündinut. Põhimõtteliselt, kui sul on kodus vann, siis sa ei pea ostma eraldi vanni aga tundub jubeeee tüütu küürutada seal suure vanni kohal. Ja rohkem vett kulub.
  • Tapeet – et sisustada beebi tuba. Kui see on miski, mida sa teha soovid, siis jah.. võib-olla sul on seda vaja.
  • Mähkimisalus ja mähkimislaud – mähkimisalus on see, mis mähkimislauale käib – kui ma saaks euro iga korra eest, mil mampsid tiktokis olid, et “NIIII MÕTTETU ASI KUNAGI EI KASUTA”, siis ma oleks väga rikas. Ma vahetan siiani kõik mähkmed seal ja laps on.. aastane. Kui ma oleks vahetanud kõik mähkmed elutoavaibal näiteks, siis ma arvan, et mu sõbrad oleks kuuurija kutsunud üks hetk ja öelnud, et vaadake mingi asotsiaal kasvatab oma lapsi peldikus, sest see elutuba meenutaks mingisugust pompsude poolt kasutatavat sotsiaalkorterit.
  • Imetamispadi – sellega oli juba niisama mõnus raseduse ajal magada – aga imetamiseks ei kasutanud ma seda rohkem kui üle kümne korra. Vist ei ostaks uuesti.
  • Lutikarp – läheb kokku luttidega. Kui su lapsest saab lutilaps, siis see vist vajalik?
  • Postrid beebituppa – läheb kokku tapeediga. Kui sa soovid sisustada oma lapsetuba, siis muidugi. Postrite all ma ei pea silmas Tokio Hoteli postreid ajast, mil sa olid 12, vaid näiteks nunnusid loomapostreid. Kuigi, maitse asi.
  • Nunnu kleeps lülitile – ma tahan tuld ära kusutades vajutada lüliti asemel suurt mõmmi nägu. Hull asi?
  • Baby wardrobe divider – ei. Sul ei ole vaja panna neid imiku riideid puu peale ja märkida ära, et siin on kolmekuusele mõeldud riided ja siin on hoopis neljakuusele. Sa tead, mis riided, kui vanale beebile lähevad. Ma usun, et sa ei saa alzheimerit järsku.
  • Kiiktool – ma vannun käsi südamel – sa ilmselt saad selleta hakkama. Mul oli lihtsalt “visioon” ja nüüd me tegelikult kasutame ka seda.
  • Krooksulapp – ei see pole lapp, mis krooksub. See on siuke pikk soolikakujuline riie, mille sa viskad üle õla. Ja teate ma ostsin ühe aga palju lõbusam oli iga kord russian roulette mängida ja eirata seda riiet, mis näiteks oli paari meetri kaugusel diivani peal ja vaadata, kas seekord su laps ketib sind täis peale söömist või ei. Tavaliselt kettis. Ei ostaks uuesti.
  • Fotokaardid – ma usun, et sina ja su beebi ja ülejäänud pere jääte ellu, kui te ei saa teha iga kuu neid pilte, mis ütlevad, kui vana beebi on. Nunnu loomapildiga kaart, kus on “olen 3 kuune” ja siis te võitlete elu eest, et see pilt ära teha. I hated it. Ma arvasin, et ma teen kollaaži pärast kõikidest nendest piltidest. Spoiler alert – ei teinud.
  • Apteegitillitee – pidi aitama gaaside vastu. Beebi gaaside siis. Meie igaks juhuks ostsime aga ei läinud vaja. Aga ostaks uuesti.
  • NaCl ampullid (silmade ja naba puhastamiseks) – JAH ja panen vangi, kui sa ei osta. Perses fact, kui me käisime raseduse ajal koolitusel, siis üks ämmakas rääkis, kuidas üks naine oli enda arvates ostnud silmade ja naba puhastamiseks asjad apteegist aga ta oli kogemata ostnud lowkey mingisuguse happe ja see laps oli paari nädalaga pime.
  • Tahavaatepeegel – ma eeldan, et sul on see autos olemas. Okei tegelt ma rääginn sellest peeglist, mis käib autos tagumise istme peatoe külge, et sa näeks enda tahavaatepeeglist beebi peeglit ja läbi selle.. beebit. Jah. Ostaksin kindlasti uuesti.
  • Lutikett – läheb kokku luttidega. Jah, ma ostaks, sest need mega nunnud ja tunduvad jällegi kasulikud, kui sul lutilaps.
  • Mähkmed – ostaksin uuesti. Sa saad alati valida selle, et te elate kaelani sita sees kõik aga tundub veider.
  • Piimasegu – kindlasti ostaksin uuesti koju valmis. See pakk ei maksa mitte midagi aga see teadmine, et sul on see võimalus, et seda beebile pakkuda. Alguses sul pole aimugi, kas su laps saab piisavalt rinnast piima ja kuigi ta prolly saab, siis igaks juhuks ma ikkagi ostaks valmis.
  • Tatilapid – lähevad kokku nende põlledega, mis on ila jaoks. Noh.. i guess? Me täna nuuskame ta nina nendega.
  • Beebiriided – “aga ta kasvab nendest nii kiiresti välja” jah fuck off, muidugi ostke.
  • Ühekordsed aluslinad – teate küll need.. rohelised? Väga head, kui nt avalikus kohas või noh väljaspool kodu mähet tahate vahetada. Meie kasutasime neid ka selleks, et mähkmevaba aega lapsele teha ja mitte.. kuseloigus end pärast avastada.
  • Beebimadratsi kilekate – iseenesestmõistetav vist ja ei vaja selgitusi. Ostaksin uuesti.
  • Lamp – mul oli visioon. Ostaks uuesti.
  • Mähkmekonteiner – jah. “Aa vii lihtsalt iga kord mähe õue prügikasti” – kas te olete end segi si**unud konkreetselt? Elusees ei viitsi. Mähkmekonteiner on siis see, mis on kindla klapiga n-ö, et viskad musta mähkme sisse ja see lukustab.. aroomid. Pissimähkmeid me sinna ei viska, sest pole mõtet.
  • Baldahhiin – jällegi.. visioon, sõbrakesed. Aga käsi südamel luban, teil ei ole vaja seda.
  • Niisked salvakad – me kasutame huggiese niiskeid salvakaid ja no meil ikka.. KULUB.
  • Kartulitärklis – kui neil peaks mähkmelööve tulema. Beebipuudrid ei aita niimoodi ja isegi haiglas soovitati kartulitärklist – mina ostsin beebipuudri selle pudeli, valasin tühjaks ja panin kartulitärklise asemele. Vaja pole läinud aga kindlasti ostaks uuesti.
  • Küünekäärid – kuigi meil oli elektriline viil ka, siis ostsin igaks juhuks küünetangid ka. Ostaks uuesti, täna kasutame ainult neid.
  • Koolikutevastane padi – ostaks uuesti. Lihtsalt see teadmine, et ÄKKI mul on vaja ja kui mul siis ei oleks.. ma hüppaks. Meil läks vist vaja ühe korra. Aga muidu see on mingite kirsikividega? väike padi, mida saab soojendada ja siis beebile kõhule panna, kui ta lampi röögib.
  • Beebimonitor – jah jah jah jah. Meil on neid kaks, ühed on brittoni omad, mis on ainult heli jaoks ja siis on kaamera ka, kuna ta magab enda toas. Kaamera on meil eufy oma ja oleme rahul.
  • Lapsesõbralikud puhastustooted – no ma eeldan, et mingi kange keemiapommiga te ei taha lapse pesu pesta. Soovitan Heverenist friendly tooteid.
  • Treeningpall – mnjah, eks ta ole saatanale hinge müümine. Alguses tuled haiglast koju, vaatate telekat ja võtad beebi sülle samal ajal, kui seal veits üles alla möllad ja avastad, et ops.. beebi jäi 2 minutiga magama. Noh, siis kasutamegi seda.. igavesti, eks? Aga next thing you know, see pole enam 2 minutit.. see pole isegi 20 minutit. Kristjan pani kuude ja kuude viisi last magama nii, et iga õhtu – JAH ABSOLUUTSELT iga õhtu – bouncis selle peal selline miinimum tund aega. 4-5 elukuu paiku lõpuks jäi ilma bouncimiseta, asendasime selle toas ringi kõndimisega ja süles kiigutamisega ja lasime selle saatanasigitise tühjaks õhust. Krt igaks juhuks vb ostaks uue aga ma ei tea ka..
  • Öölamp – kui sa last öösel toidad, siis laetuld vb päris ei pane põlema jah. Ostaks uuesti.
  • Pildiraamid – ma ei tea, kas te mind usute aga ma vannun jällegi käsi südamel, et teie laps jääb ellu ilma nendeta. Aga mul oli kindel visioon. Mina isiklikult poleks jäänud.
  • Turvahäll – jah kurvad uudised, meil ei ole enam 90ndad, kus laps sõidab kellegi süles või krdi pagassis ringi – sul on vaja turvahälli.
  • Vaip – jällegi, visioon, sõbrad.. visioon.
  • Vanker – ma ei kujuta ette, et mul ei oleks seda olnud. Ja vaadates, kuidas mu laps alguses ainult kärus magas, siis ta vist ka ei kujutaks.
  • Beebipesa – jah, ostaks uuesti. Beebipesa on selline atribuut, kuhu sa paned beebi näiteks diivani peal, kui ta veel niikuinii midagi teha ei oska ja niisama chillib. Paljalt lihtsalt diivani peale oleks lamp imo. Aga maitse asi.
  • Kandekott – no see def kõhukott. Teades iseennast siis esmakordse emana raudselt ostaks aga teisekordse emana vist mitte. Ma arvan ma panin lapse nalja pärast sinna 3x ja rohkem ei kasutanud. 200€ well spent aitäh
  • Rinnapump – jah. Ostaks uuesti. Hea välja pumbata, kui plaanid ise kuhugi minna ja siis saab mees või kes iganes lapsele ikkagi süüa anda, kui sind pole. Või, kui su laps magab esimest korda 6h öösel ja su rinnad tahavad plaaaahvaaataaada.
  • Rinnapiima säilituskotid – jah, ostaksin uuesti.

Paar asja, mida ma kaalusin osta aga ei ostnud:

  • Hingamismonitor – oi ma kaalusin. Kaalusin ja vaagisin aga ei ostnud ikkagi. Ma kartsin, et it would stress me the fuck out.
  • Niiskete salvakate soojendaja – jällegi – kaalusin ja mõtlesin aga nagu.. see tundus ikkagi too much veits. Ja natuke traumat teeb lapse ainult naljakamaks tulevikus (see on nali.. vb).
  • Piimasegu tegija ehk babybrezza vms – me koguaeg olime ootaval seisukohal, et kas ostame või ei ja siis oli järsku laps juba nii suur, et polnud enam mõtet aga järgmise lapsega ma ilmselt ostaks selle ära samal sekundil, kui kahte triipu näeksin. Ta sai piimasegu kohe, kui ta sündis, sest ta oli nii suur. Siis ta paar kuud ei saanud ja mingi hetk hakkas jälle lisaks rinnapiimale seda saama, sest minust ei piisanud ja kui ma 8-9 elukuu vahel ära lõpetasin imetamise, siis see vend sai veel segu edasi kuni.. aastaseks saamiseni? Ehk kindlalt kindlalt kindlalt ostan järgmise lapsega.

Mõnus list onju? Head pankrotti sõbrakesed, head pankrotti.